Φιλική νίκη του Αρη

Ο Άρης πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησε με 2-0 επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και πήρε απο τα πρώτα λεπτά τον έλεγχο. Δεν αντιμετώπισε προβλήματα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού καθώς οι Τόνσο,  Μαρτίνες,  Λαρσον και Μανσίνι ήταν ιδιαίτερα ορεξάτοι.

Ειδικά ο τελευταίος δημιούργησε πολλά προβλήματα στην αμυντική γραμμή των Βούλγαρων,  που χρησιμοποίησαν πολλές φορές σκληρά μαρκαρίσματα για να σταματήσουν τους γηπεδούχους. Στο 19ο λεπτό ο Άρης άνοιξε το σκορ με ένα πολύ όμορφο γκολ.

Ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα απο αριστερά και ο Μανσίνι με σουτ στη κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του στο 37′ με κοντινή προβολή του Τόνσο μετά από γύρισμα του Λάρσον.