Αστέρας Τρίπολης – ΟΣΦΠ 0-5

Άνετο πέρασμα για τον Ολυμπιακό από την Αρκαδία.

Η ομάδα του Μαρτίνς πήρε το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο Μασούρας, μετά τη σέντρα του Σουντανί από τα δεξιά, έπιασε ένα σκαστό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

Στο 16ο λεπτό ο Πασαλίδης έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Γκιγιέρμε και ο Παπαπέτρου, αφότου εξέτασε τη φάση στο VAR, απέβαλε από το ματς τον παίκτη των γηπεδούχων με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 34ο λεπτό οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στην επίτευξη και τρίτου τέρματος, με τον Ελ Αραμπί να χρίζεται σκόρερ αυτή τη φορά, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 44′ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 72′ ο Μασούρας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 5-0 για τον Ολυμπιακό.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες,  Μαρκ Φερνάντεθ (21′ Βαλιέντε)

Ολυμπιακός: Σα, Τσιμίκας, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Γκιγέρμε (17′ λ.τ. Μπουχαλάκης), Μασούρας, Ποντένσε (37′ Ραντζέλοβιτς), Σουντανί, Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο)