Λάρισα – Παναθηναϊκός 0-2

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Παναθηναικός κερδίζοντας την Λάρισα με 2-0 στο μοναδικό ματς της ημέρας.

Στο 23ο λεπτό ο Γεώργιος Βρέσκας υπέδειξε πέναλτι για κλωτσιά του Μόρα στον Ζαχίντ μέσα στην περιοχή, με τον Χατζηγιοβάνη να στέλνει στο 25′ την μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον.

Δύο λεπτά αργότερα οι «πράσινοι» κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καρανίκα στον Νάγκιτο, μέσα στην περιοχή με τον Χατζηγιοβάνη να αστοχεί.

Στο 63ο λεπτό ο Κάτσε με ένα ψιλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη. Εντούτοις το γκολ του ακυρώθηκε καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ ο Παπάζογλου.

Στο 89ο λεπτό ο Κρίστινσον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Ανουάρ και ο Βρέσκας καταλόγισε τρίτο πέναλτι υπέρ του «τριφυλλιού», με τον Μπουζούκη να νικά τον γκολκίπερ τω γηπεδούχων, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.