Ατρόμητος – Ολυμπιακός 5-2

Φιλικό παιχνίδι με πολλά γκολ.

Όσον αφορά το φιλικό ο Ατρόμητος ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και στο 23ο λεπτό προηγούνταν με 2-0 χάρη σε πανέμορφο τέρμα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 8ο λεπτό και του Ενσικουλού στο 23′. Οι ερυθρόλευκοι πίεσαν στη συνέχεια του ημιχρόνου και τελικά έφτασαν στη μείωση του σκορ με σκόρερ τον Βαλμπουενά από το σημείο του πέναλτι. Πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μπρούμα. Όμως ο Ατρόμητος ένα λεπτό αργότερο έκανε το 3-1 με κεφαλιά του Τομάσεβιτς, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές, με τον Ολυμπιακό ωστόσο να συνεχίσει να πιέζει τους Περιστεριώτες. Στο 58ο λεπτό σκόραραν και πάλι οι ερυθρόλευκοι κάνοντας το 3-2, μετά από υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Πέπε.

Στο τελευταίο 20λεπτο του ματς ο Ατρόμητος πέτυχε ακόμα δυο τέρματα με σκόρερ τους Μανούσο (74′) και Ζάννη (86′) για το τελικό 5-2 με τους δυο προπονητές να κάνουν πολλές δοκιμές ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων τους.