ΑΕΚ – Ιωνικός 3-0

Εύκολο έργο για τους παίκτες της ΑΕΚ που είναι ο επόμενος αντίπαλος του ΟΦΗ.

Η «Ένωση» ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα αρκετά νωρίς στο ματς της πρεμιέρας, καθώς μόλις στο 7ο λεπτό ο Λε Ταλέκ με κεφαλιά έκανε το 1-0 για το συγκρότημα του Μιλόγεβιτς, μετά από σέντρα του Μάνταλου. Στο 33ο λεπτό ο Ρομαό αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Άμραμπατ, που έβγαινε στην αντεπίθεση, κι έτσι άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες. Στο 62ο λεπτό ο Άμραμπατ διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο Αραούχο), ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσούμπερ, σκόραρε στο ντεμπούτο του με την κιτρινόμαυρη φανέλα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς – Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί – Λε Ταλέκ, Γαλανόπουλος (46′ Σιμάνσκι), Άμραμπατ (68′ Λιβάι Γκαρσία), Μάνταλος (68′ Γέβτιτς), Τάνκοβιτς (46′ Τσούμπερ), Αραούχο (76′ Ανσαριφάρντ).

Ιωνικός: Χουτεσιώτης – Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος – Ρομαό, Γκοτσούλιας – Λένις (68′ Ντάλσιο), Άοσμαν (68′ Κιάκος), Καμπράλ (80′ Ματσούκας), Τουράμ (80′ Τουράμ)