ΠΑΟK – Απόλλων Σμύρνης 4-1

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ξεπέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Σβάμπ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ με τον Παμλίδη να ισοφαρίζει στο 11ο λεπτό το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1. Στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμούς σκοράροντας με τους Σφιντέρφσκι, Μιχαηλίδη και Αουγκούστο που στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (73′ Ροντρίγκο), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Τέιλορ, Ελ Καντουρί (77′ Μουργκ), Σβαμπ (74′ Κούρτιτς), Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ (84′ Κωνσταντέλιας), Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι (77′ Άκπομ).

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Ντομίνγκες, Λισγάρας (62′ Ντεντάκης), Φατιόν, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνεζ (63′ Ματέι), Τσιλούλης (85′ Σαχλί), Ιωαννίδης (85′ Ντάουντα).