Λαμία – Παναθηναϊκός 1-3

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Λαμία πετυχαίνοντας την πρώτη εκτός έδρας νίκη.

Ο Αραμπούλι έβαλε μπροστά στο σκορ την Λαμία ανοίγοντας το σκορ στο 35ο λεπτό για να ισοφαρίσει για τον Παναθηναϊκό ο Λούντκβιστ στο 56′. Τελικά η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς χρειάστηκε να σκοράρει δύο φορές μέσα σε ένα λεπτό με τους Μακέντα, Μαουρίτσιο για να διαμορφωθεί το τελικό 1-3.

Λαμία: Γκαραβέλης Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (73′ Σκόνδρας), Προβυδάκης, Τζανδάρης (18′ Τιρόνε), Γκέντσογλου, Αραμπούλι (70′ Τσούκαλος), Μανούσος.

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Χουάνκαρ, Σάρλια, Βέλεθ, Κώτσιρας, Λούντκβιστ (77′ Αϊτόρ), Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης (64′ Παλάσιος), Βιτάλ (77′ Βιτάλ), Καρλίτος (28′ Μακέντα).