Λαμία – Βόλος 2-2

Παρότι ο Βόλος προηγήθηκε με 2-0, η Λαμία με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε σε 2-2 στο πιο απολαυστικό παιχνίδι της χρονιάς.

Στο 16ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ελευθεριάδη, ενώ στο 32′ οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ με τον Φαν Βέερτ. Στο 54ο λεπτό ο Φαν Βέερτ βρήκε δίχτυα και πάλι, αυτή τη φορά με κεφαλιά, κάνοντας το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 57ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Νίνη στον Ελευθεριάδη μέσα στην περιοχή, με τον Αραμπούλι να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 59′, μειώνοντας σε 2-1.

Μάλιστα η Λαμία έφτασε στην ισοφάριση στο 61′ με κεφαλιά του Μπεχαράνο, μετά από σέντρα του Ρόμανιτς.

Λαμία: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Αντέτζο (46′ Μαζουλουξής), Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Τζανδάρης (46′ Τιρόνε), Ελευθεριάδης (76′ Μανουσάκης), Ρόμανιτς, Νούνες, Αραμπούλι.

Βόλος: Κότνικ, Ροσέρο (46′ Φερνάντες), Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Σοάρες, Νίνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Όροζ, Φαν Βέερτ.