Παναιτωλικός – Ατρόμητος 2-1

Nίκη ανάσα για τους Αγρινιώτες, παραμένουν προτελευταίοι οι Περιστεριώτες.

Με ένα απίστευτο γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το ματς ο Παναιτωλικός. Μόλις στο 3ο λεπτό η μπάλα βρέθηκε ψηλά μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, με τον Φλόρες να νικά τον Πίριτς με τρομερό ψαλίδι. Στο 56ο λεπτό οι Περιστεριώτες έφτασαν στην ισοφάριση, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα κατέληξε στον Μαυρομάτη, οποίος με σουτ έκανε το 1-1! Στο 75ο λεπτό ο Καρέλης πέρασε στο ματς και δύο λεπτά αργότερα σκόραρε, κάνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους.

Παναιτωλικός: Μελίσσας, Αποστολάκης, Μαλής, Κορνέλιους, Χουχούμης, Αντούνες (75′ Καρέλης), Φλόρες, Μπαρμπόσα (75′ Τσιγγάρας), Ντουάρτε, Μεντόσα και Βέργος.

Ατρόμητος: Πίριτς, Κιβρακίδης, Στρούγγης (46′ Σπιντίροβιτς), Χατζησαϊας, Μαυρομάτης, Καστεγιάνο, Χαρίσης (77′ Βασιλαντωνόπουλος), Σάλομον, Ντένιτς (87′ Τζαβίδας), Μπεντινέλι (77′ Νάτσος), Κουλούρης.