Λαμία – ΑΕΚ 0-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕΚ δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην Λαμία επικρατώντας με 2-0.

Ποδαρικό με το δεξί έκανε η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη στο 2022 επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από τον ΟΦΗ στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η Ένωση ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι χάνοντας ευκαιρίες με τον Λιβάι Γκαρσία και τελικά εκείνος ήταν που άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή του Σαράνοφ. Η ΑΕΚ συνέχισε να χάνει ευκαιρίες και τελικά σφράγισε το παιχνίδι με σκόρερ τον Αμραμπάτ στο 83′.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Σαραμαντάς, Τζανδάρης (63′ Ταϊρόν), Μπεχαράνο, Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς, Αραμπούλι.

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας, Σβάρνας, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Λε Ταλέκ (71′ Σιμόες), Σιμάνσκι (77′ Σάκχοφ), Γκαρσία, Μάνταλος, Άμραμπατ, Ανσαριφάρντ (71′ Γέβτιτς).