Βόλος – Παναθηναϊκός 3-1

Ο Βόλος παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Σάντσες στο 44′ και έφτασε στον θρίαμβο επί του Παναθηναϊκού με 3-1.

Στην εντυπωσιακή νίκη με 3-1 επί του Παναθηναϊκού έφτασαν οι Θεσσαλοί με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φαν Βέερτ που πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ του Βόλου. Ο Ολλανδός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, στο 44′ ο Σάντσες αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη και στο δεύτερο ημίχρονο ο Φαν Βέερτ διπλασίασε τα τέρματα του Βόλου. Στις καθυστερήσεις ο Παλάσιος μείωσε σε 2-1 για να έρθει ο Ορόζ στο 95′ να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Πουρίτα (54′ Μπαρτόλο), Γκιουλέν, Ρομέρο, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος (69′ Σοάρες), Ρεγκατέν (85′ Τερεζίου), Ορόζ, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σάντσες, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Λούντκβιστ (46′ Χατζηθεοδωρίδης), Βιγιαφάνιες (84′ Πέρεθ), Αϊτόρ (70′ Βιτάλ), Παλάσιος, Μακέντα (69′ Ιωαννίδης).