Ιωνικός – Ολυμπιακός 0-3

Ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Ιωνικό επικρατώντας των γηπεδούχων με 3-0.

Το 1-0 έκανε ο Αγκιμπού Καμαρά με φανταστικό σουτ έξω από την περιοχή του Χουτεσιώτη στο 24ο λεπτό με τους Τικίνιο και Μασούρα να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο για την άνετη επικράτηση του Ολυμπιακού.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Τσιγκρίνσκι (80′ Τσιριγώτης), Σάντσες, Κιάκος, Ματσούκας (89′ Πογκοσιάν), Κάνιας, Ρομαό, Λένις (79′ Μαχαίρας), Ντάλσιο, Άοσμαν (64′ Πλατέλλας), Μάντζης (79′ Μάναλης).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς (83′ Μπα), Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά (66′ Ονιεκούρου), Μ. Καμαρά, Βαλμπουενά (46′ Μπουχαλάκης), Α. Καμαρά, Ροντρίγκες (43′ Μασούρας), Τικίνιο (66′ Ελ Αραμπί).