Φιλική ισοπαλία με τον Θεσπρωτό για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στα Γιάννινα, ο ΠΑΣ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Θεσπρωτό.

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όλους τους διαθέσιμους παίκτες, ωστόσο έκπληξη είναι το γεγονός ότι ο Πέδρο Κόντε δεν πήρε χρόνο συμμετοχής από τον Ηρακλή Μεταξά.

Ο Θεσπρωτός άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Γεωργούση, ενώ οι Γιαννιώτες έφτασαν στην ισοφάριση στο 33ο λεπτό. Ο Λώλης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Μορέιρα για να κάνει το 1-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Γερονικολός, Ποζνάνσκι, Λιάσος, Παντελάκης, Σιόντης, Κουτσάκης, Μπρένερ, Μίνα, Λώλης, Μορέιρα.

Αγωνίστηκαν και οι Αθανασίου, Λώλης Ν., Κύρκος, Γωγουβίτης, Ρίζος, Τσίρης, Ντόντης, Οικονομόπουλος

Οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα είναι πλέον αδειούχοι και θα επιστρέψουν την Τετάρτη στις προπονήσεις, προκειμένου να αρχίσουν την προετοιμασία τους για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.