Βόλος – Κηφισιά 4-1

O Bόλος έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του συντρίβοντας την Κηφισιά με 4-1.

Σημαντικό βήμα για την σωτήρια της έκανε η ομάδα του Χρήστου Κόντη που κατάφερε να κερδίσει τους νεοφώτιστους κάνοντας το 2Χ2 στα play outs.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν ήδη με 2-0 στο 11ο λεπτό χάρις σε γκολ των Κόμπα και Γκαρσία με τον Οζέγκοβιτς στο 33′ να μειώνει σε 2-1.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γκαρσία με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1 και στο 85ο λεπτό ο Μωραΐτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Βόλου που πήγε στους 25 βαθμούς αφήνοντας την Κηφισιά στους 22.

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Μύγας, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Κόμπα (71′ Μπερτόλιο), Ασενούν, Γκαρσία (82′ Μωραΐτης).

Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς (46′ Τετέι), Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Μιλίτσεβιτς (79′ Γιόβανσιτς), Τσανάτζια (63′ Πρίτσας), Σνάιντερλεν (63′ Σολόα), Κρισιούμα, Μενέντες (46′ Μενέντες), Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς.