Βόλος – Ατρόμητος 2-2

Σε ένα παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές του σκορ, Βόλος και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με γκολ του Αθανασίου ωστόσο ο Βόλος κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Γκαρσία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ξανά σειρά του Ατρομήτου να πάρει προβάδισμα με πέναλτι του Αντζιέλσκι ωστόσο στο 80′ ο Γκλάβιτσιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Kόβατς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Ντε Καμπς (89′ Μπαριέντος), Μπερτόγλιο (71′ Τρουιγέ), Κόμπα, Γκλάβτσιτς, Γκαρσία, Ασεχνούν (90’9 Ποπέσκου).

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Τριμμάτης, Κούντε, Έντερ, Καμαρά, Βρακάς (81′ Ρομπάιγ), Βαλένσια, Αντζιέλσκι (71′ Βέργος).