Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 0-2

Σπουδαία νίκη πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε ο Παναιτωλικός που κέρδισε στην Τρίπολη τον Αστέρα με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31΄όταν από σέντρα του ο Τορεχόν ο Ντίας νίκησε τον Τσιφτσή.

Στο 67′ ο Ντίας από εκτελεστής έγινε δημιουργός, καθώς έδωσε την ασίστ στο τέρμα που σημείωσε στο 67′ ο Ζοάο Πέδρο, ο οποίος βρήκε δίχτυα τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς ως αλλαγή.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Λύρατζης, Πίτσου, Καστάνιο, Χουχούμης (63′ Άλβαρες) – Γιαμπλόνσκι, Γκος – Παλάσιος (63′ Ζουγλής), Μπαρτόλο, Ρεγκίς – Μιριτέλο.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες – Μαυρίας, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Τορεχόν – Λιάβας (63′ Ζοάο Πέδρο), Πέρες, Χουάνπι – Λομόνακο (63′ Χατζηθεοδωρίδης), Ντίαζ.