Aτρόμητος – Κηφισιά 1-2

Παρότι έχανε στο ημίχρονο, με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά η Κηφισιά παραμένει ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής περνώντας από το Περιστέρι με νίκη επί του Ατρομήτου με 2-1.

Στο 16ο λεπτό, μετά από λάθος του Τσάπαν ο Αγκιμπού Καμαρά έκλεψε την μπάλα και έφυγε στο ανοικτό γήπεδο, καταφέρνοντας με πλασέ να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Ίλιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των βορείων προαστίων ανέβασε στροφές και κατάφερε σε διάστημα τριών λεπτών να φέρει… τούμπα το ματς από… αέρως και συγκεκριμένα με τις κεφαλιές των Σναϊντερλάν (64′) και Κρισιούμα (67′).

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι – Τριμμάτης (67′ Τσακμάκης), Ασεβέδο (72′ Κυβρακίδης), Τζαβέλλας, Αθανασίου – Έντερ, Κούντε – Βαλένσια, Καμαρά, Βρακάς (61′ Ορμπάιγ) – Αντζιέλσκι (61΄Βέργος)

Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Νικοπολίδης – Τσανάτζια (58′ Μπιφουμά), Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς – Σολόα, Σναϊντερλάν – Μενέντες (46′ Κλωναρίδης), Πρίτσας, Κρισιούμα – Οζέγκοβιτς.