Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Ο Πανσερραϊκός κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στην Superleague.

Οι νεοφώτιστοι με τη νίκη τους επί των Ηπειρωτών έφτασαν στους 35 βαθμούς και από σήμερα έγινε μαθηματικά η πρώτη ομάδα που εξασφαλίζει την παραμονή της στην κατηγορία.

Η ομάδα του Γκαρσία άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με έναν «κεραυνό» του Τομάς έξω από την περιοχή.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Πανσερραϊκός διπλασίασε τα τέρματά του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ουάρντα.

Στο 65ο λεπτό από την άσπρη βούλα ο Πέδρο Κόντε μείωσε σε 2-1 για τους Ηπειρώτες.
Πανσερραϊκός: Κατσίκας, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Δεληγιαννίδης, Πεταυράκης, Ουεντραόγκο, Οικονόμου, Τόμας, Ουάρντα, Άλεξιτς, Μπεντανκόρ (66′ Γούλερι)

ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Παντελάκης (49′ λ.τ. Μπακαδήμας), Κιάκος(46΄Πανάγου), Τζίνο (59′ Μπεγκάλα), Ροσέρο, Ριένστρα (46′ Κύρκος), Λεό, Σόρια, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Κόντε