Δεύτερη ήττα από τον ΠΑΟΚ

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 3-0 σετ για δεύτερη φορά από τον ΠΑΟΚ, δείχνοντας όμως θετικό πρόσωπο, καθώς θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω.

Στο δεύτερο ματς για τις δύο ομάδες σε 24 ώρες αφού την Τετάρτη έδωσαν ματς για τη δεύτερη αγωνιστική, ο ΟΦΗ ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη με 3-0 απο τον ΠΑΟΚ, ως τυπικά γηπεδούχος στο κλειστό γήπεδο της Μίκρας.

Ο ΟΦΗ με την ήττα αυτή έμεινε στον έναν βαθμό και την τελευταία θέση. Οι τυπικά γηπεδούχοι έδειξαν ανταγωνιστικοί και στα τρία σετ και θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από το ματς, δίχως να το καταφέρουν. Για την ομάδα της Θεσσαλονίκης και τυπικά φιλοξενούμενη, πρώτος σκόρερ ήταν ο Κουμεντάκης ενώ Άγκανιτς και Ντεν Ντρις ολοκλήρωσαν το ματς με διψήφιους πόντους.

Για την ομάδα βόλει του ΟΦΗ ξεχώρισαν επιθετικά οι Μαρκς και Ρουμελιωτάκης με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα σετ 0-3 (22-25, 23-25, 24-26)