Γλυκιά ήττα για τα κορίτσια του ΟΦΗ

Ηττήθηκαν από την Ένωση Ιλίου τα κορίτσια αλλά πήραν τον βαθμό.

Μετά απο ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, στο οποίο έσπασαν καρδιές, τα κορίτσια του ΟΦΗ, βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ (25-13, 25-22) στην Αθήνα απο την Ένωση Ιλίου, το γύρισαν με επική ανατροπή (27-29, 28-30) και ισοφάρισαν σε 2-2, είχαν ματς μπολ στο τάι-μπρέικ να κερδίσουν το παιχνίδι (13-14), αλλά τελικά το έχασαν (16-14) και η ήττα με 3-2, τους έδωσε τουλάχιστον, τον παλικαρίσιο πόντο, σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του βόλεϊ στην Α2 κατηγορία.

Τα κορίτσια του Νίκου Προύφα, μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 (25-13, 25-22), αλλά μετά η εικόνα του αγώνα άλλαξε.

Ο ΟΦΗ έγινε ανταγωνιστικός, προηγήθηκε με 20-23, αλλά οι γηπεδούχες έκαναν μεγάλη επιστροφή και έφτασαν σε τρία ματς μπολ (24-23, 26-25, 27-26).

Με κρίσμους πόντους απο την Πρινιωτάκη και την Αραμπατζή, ο ΟΦΗ πήρε το σετ με 27-29 και έμεινε ζωντανός.

Θρίλερ, ήταν και το τέταρτο σετ. Και σε αυτό, ο ΟΦΗ βγήκε νικητής με 28-30 με την Μαριάτου να παίρνει τον καθοριστικό πόντο για το 2-2.

Στο ται-μπρέικ ο ΟΦΗ, έφτασε στο ματς μπολ (13-14) με πλασέ της Πρινιωτάκη, αλλά οι έμπειρες γηπεδούχες με ένα σερί 3-0 πήραν το σετ και τη νίκη με 3-2.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ Νίκος Προύφας, είχε μόνο καλά λόγια να πεί για τις αθλήτριες του.

“Έίμαι περήφανος για τις αθλήτριες μου, γιατί δίνουν τα πάντα και κερδίζουν επάξια τον θαυμασμό και το σεβασμό όλων.

Δεν είχαμε καλό ξεκίνημα, αλλά το γυρίσαμε και στο ται-μπρέικ το φέραμε στο ματς μπολ για να κερδίσουμε. Παρ’ ότι δεν τα καταφέραμε και πήραμε μόνο τον πόντο, θέλω να ευχαριστήσω τις αθλήτριες μου και ειδικά κάποια κορίτσια που έπαιξαν τραυματίες και μας βοήθησαν πολύ. Είμαι πολύ αισιόδοξος για τη συνέχεια” τόνισε ο τεχνικός του ΟΦΗ.

Τα σετ: 25-13, 25-22, 27-29, 28-30, 16-14.

ΟΦΗ (Νίκος Προύφας): Καλουτσάκη, Πρινιωτάκη, Παπουλίδου, Μαριάτου, Bεργετάκη, Αραμπατζή, Φανιουδάκη Ν., Πετροπούλου,, Πιτσούλη, Κοζωνάκη, Φανιουδάκη Ελ (λ), Γκιζιώτη.