Νεάνιδες του ΟΦΗ: Oλοκληρώθηκε το ταξίδι στο Πανελλήνιο Κ 20

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Μετά απο ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, πραγματική διαφήμιση του γυναικείου βολεϊ, τα κορίτσια του ΟΦΗ, ηττήθηκαν απο τις Αμαζόνες με 3-2 στο τάι-μπρέικ και το ταξίδι τους, στο Πανελλήνιο Κ20, ολοκληρώθηκε με την ιστορική επιτυχία της πρόκρισης στις 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδος.

Τα κορίτσια του ΟΦΗ, κυνήγησαν την 4αδα και το Φάιναλ Φορ, αλλά η πρόκριση, χάθηκε πραγματικά στις λεπτομέρειες για τις αθλήτριες του Νίκου Προύφα, που έκαναν επική ανατροπή στο ται-μπρέικ, όταν βρέθηκαν να χάνουν με 8-0 (!), το γύρισαν,  ισοφάρισαν σε 13-13, αλλά οι Αμαζόνες με το τρίτο ματς μπολ, πήραν το σετ με 17-15 και τη νίκη με 3-2, που τους χαρίζει το εισιτήριο για τις 4 καλύτερες ομάδες της χώρας.

Τα σετ: 25-23, 32-30, 19-25, 20-25, 19-15.

Διαιτητές: Ράντσιου, Καπότης.

ΟΦΗ (Νίκος Προύφας):  Καλουτσάκη, Πρινιωτάκη, Πιτσούλη, Ματαλλιωτάκη, Αραμπατζή, Φανιουδάκη Ελ, Βεργετάκη, Μπελενιώτη, Παπαδάκη, Προύφα, Τζώρτα, Βυνιχάκη, Φανιουδάκη Νικ, Ζλατιλίδου, Πιτσικάκη, Προύφα.