Έγραψε ιστορία ο ΟΦΗ – στην Α1!

Τα παιδιά του Μάκη Βολτυράκη έβαλαν το όνομα τους στην ιστορία του ΟΦΗ οδηγώντας την ομάδα πόλο στην μεγάλη κατηγορία.

Την πρώτη και ιστορική άνοδο στην Α1 κατηγορία πόλο γιορτάζει από σήμερα ο ΟΦΗ που κατατρόπωσε το Νηρέα μέσα στον Γέρακα επικρατώντας με 8-7.

Οι παίκτες του ΟΦΗ μπήκαν σαν καρχαρίες μέσα στο νερό και δεν δέχτηκαν γκολ στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 5-0!

Ο Νηρέας αντέδρασε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα μικρό σερί 3-0 μείωσε σε 3-5.

Με την έναρξη της τελευταίας περιόδου ο ΟΦΗ απέδειξε ότι ήταν καλύτερη ομάδα και με δυο γρήγορα γκολ από τους Σπαγουλάκη, Κλήμο πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων. Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα και ο ΟΦΗ παρουσία αρκετών φιλάθλων του πανηγύρισε μια τεράστια και ιστορική άνοδο και τη νέα χρονιά θα συμμετάσχει για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Α1.