Παραμένει στο κυνήγι της Παλλήνης ο ΟΦΗ

Τη δέκατη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών πανηγύρισε ο ΟΦΗ, επικρατώντας της Κέρκης Σάμου με 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπαίνοντας συγκεντρωμένοι στο παρκέ του ΒΑΚ, κατάφεραν να κατακτήσουν τα δύο πρώτα σετ με 25-22 και 27-25 αντίστοιχα, στο τρίτο όμως «στραβοπάτησαν», με τους Σαμιώτες εν τέλει να πανηγυρίζουν κερδίζοντας το τρίτο με 22-25.

Στο τέταρτο σετ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά με αποτέλεσμα να κάνουν ένα σερί 6-0. Οι παίκτες του Δημήτρη Ζλατιλίδη όμως έδειξαν να έχουν τα ψυχικά αποθέματα για την ανατροπή. Έτσι βγάζοντας εξαιρετικές άμυνες μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσια και από εκεί και έπειτα να περάσουν μπροστά, καταφέρνοντας εν τέλει να κατακτήσουν το σετ με 25-19 και παράλληλα να πάρουν το «τρίποντο» που τους κρατάει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 30 πόντους.