Ματσαρα χωρίς νικητή για την Κ17

Ισόπαλοι με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο γήπεδο της Ελιάς, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H ομάδα του ΟΦΗ  πήρε από νωρίς το προβάδισμα με τον Μπερικάκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κλίντμαν μόλις στο 2ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, με γκολ των Κρυπαράκου και Καρνέση στο 15’ και στο 40′ αντίστοιχα, ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη ισοφάρισαν στο 70ο λεπτό με τον Βασιλάκη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μακροδημήτρης νίκησε τον Μακατουνάκη, βάζοντας εκ νέου μπροστά του “πράσινους” για το 3-2.

Στο 75ο λεπτό ο Θεοδοσουλάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-3 για τον ΟΦΗ.

OΦΗ: Μακατουνάκης, Χνάρης, Βασιλάκης, Γωνιωτάκης (75’ Σπυριδάκης), Σμπώκος, Καφούσης, Φωτιάδης (75’ Κορνηλάκης), Αποστολάκης (65’ Γεωργαλής), Σωμαράκης (55’ Θεοδοσουλάκης), Χαλκιαδάκης (55’ Λέλεκας), Μπερικάκης.