«Πάτησε» τον ΠΑΟΚ η Κ19 αλλά το δοκάρι στέρησε τη νίκη!

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΟΚ με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Αποστολή στην Θεσσαλονίκη: Μανώλης Σαρρής

Την ευκαιρία να πάρει μεγάλη νίκη και να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στις πρώτες θέσεις έχασε η Κ19 του ΟΦΗ που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου. Τα πιτσιρίκια του Μανώλη Πατεμτζή πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να ισοφαρίσουν περιορίζοντας τους γηπεδούχους στο μισό γήπεδο χάνοντας ευκαιρίες για να πάρουν ένα τεράστιο διπλό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το προβάδισμα με γκολ του Καλόγηρου και το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε κατακόρυφα την αποδοση του και πίεζε ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Τελικά ο ΟΦΗ ισοφάρισε με τον Πιστικό που έκανε το 1-1 και στην συνέχεια πίεζε για να κάνει την ανατροπή. Ο ΟΦΗ είχε την κατοχή της μπάλας πίεζε και στάθηκε άτυχος καθώς στα τελευταία λεπτά έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία για να πάρει τη νίκη με τον Φανουράκη να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ και στην επαναφορά ο Φαλατάχ αστόχησε προ κενής εστίας με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.