Άδικη ήττα για τον ΟΦΗ από την ΑΕΚ

Ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες για να σκοράρει, η ΑΕΚ αυτές που παρουσιάστηκαν τις έκανε γκολ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-1.

Με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα ο ΟΦΗ ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 2-1 για το πρωτάθλημα Κ19 της Superleague 1. Οι παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό με έναν κεραυνό του Γιαννούλη από μακρινή απόσταση. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 45ο λεπτό με κεφαλιά του Σαλούστρου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν εμφανώς καλύτερος από τους γηπεδούχους που περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο και έχοντας κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Γιάννη Μαρίνη διατηρούσαν το 1-1. Τελικά σε μια από τις τελευταίες επιθέσεις του ΟΦΗ που έψαχνε το γκολ της νίκης, η ΑΕΚ σε μια αντεπίθεση ήταν εκείνη που κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με σκόρερ τον Κοντορυχά.