Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο προπονητικό κέντρο των «ερυθρόλευκων», για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Alijagic. Στο 23’ οι παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή, όμως το σουτ του Πιστικού πέρασε άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά ο ίδιος ποδοσφαιριστής σούταρε και πάλι με τον Perlleshi να αποκρούει την μπάλα.

Ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 38’, όταν ο Θεοδοσουλάκης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος είχε απάντηση. Παρά το γεγονός ότι η Κ19 του ΟΦΗ είχε την υπεροχή στο β’ ημίχρονο, δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μακατουνάκης, Σαλούστρος (85’ Γανόπουλος), Ρολάκης, Καρανδινός, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (85’ Μακράκης), Θεοδοσουλάκης, Πιστικός (90’ Γεωργαλής), Fallatah, Αποστολάκης, Μάρα (45’ Σημαντηράκης).