Στην 5η θέση του πρωταθλήματος τερμάτισε η Κ19 του ΟΦΗ!

Παρά την ήττα με 3-2 από την Λαμία τα παιδιά του Μανώλη Πατεμτζή τερμάτισαν στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος υποδομής της Super League κατέλαβε η Κ19 του ΟΦΗ, έχοντας ολοκληρώσει τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για φέτος.

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής κόντρα στην Λαμία, ο ΟΦΗ, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, γνώρισε την ήττα με 3-2.

Ο Γανόπουλος άνοιξε το σκορ στο 20′, μετά από πάσα του Φαϊτάκη, ενώ στο 41′ ο νεαρός επιθετικός σκόραρε ξανά, έπειτα από πάσα του Μακράκη, με το 0-2 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 60′ ο Κοντονίκος με πλασέ εντός περιοχής μείωσε σε 1-2 για την Λαμία, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Καψής πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Κοντονίκος.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): – Καλαφάτης (85′ λ.τ. Μαθιουδάκης), Βιδιαδάκης (85′ Καλαϊτζάκης), Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Πατηράκης, Μακράκης (62′ Μπλίντο), Πιστικός, Γανόπουλος, Φαϊτάκης, Φανουράκης (45′ Τακάκης, 80′ λ.τ. Τσερεβελάκης)