Βαριά ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με 5-0 από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Βαριά ήττα γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ με 5-0, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24, σε μία αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Το πρώτο γκολ της ΑΕΚ σημειώθηκε σε 3ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Άρης Ανδρικόπουλος και αξιοποίησε ο Χριστόφορος Κολιμάτσης, ενώ πολύ γρήγορα (9′) ήρθε το δεύτερο γκολ με σουτ του Λεονάρντο Μούτσα. Η πρώτη καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ ήρθε στο 36’ σε τετ α τετ του Πιστικού με τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Πανορμίτη Καλλιάρο, που κράτησε το 2-0.

Η ΑΕΚ βρήκε δύο ακόμα γκολ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, με τον Κοντορουχά να κάνει το 3-0 στο 43’ και τον Κρουσελνίτσκι να κάνει το 4-0 στο 45’. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 80’ με το πλασέ του Βασίλα.