Aγωνίστηκε ως αλλαγή στην ήττα της Ελλάδας ο Λαγουδάκης

Ο νεαρός παίκτης του ΟΦΗ πήρε λεπτά συμμετοχής στην ήττα της Εθνικής Κ17 από την Κροατία.

Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε 1-0 από την οικοδέσποινα Κροατία  στην πρεμιέρα της στο διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά Παίδων, το οποίο διεξάγεται στο Ζάγκρεμπ και συμμετέχουν επίσης η Βουλγαρία και η Τουρκία. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ του Τσούτουκ από τη μεγάλη περιοχή. Στο παιχνίδι αγωνίστηκε και ο Λαγουδάκης του ΟΦΗ, που πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου Βουλγαρία και Τουρκία ήρθαν ισόπαλες 1-1. H επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο διεθνές τουρνουά του Ζάγκρεμπ είναι προγραμματισμένη την Δευτέρα 12/02/2024 στις 13:30 με αντίπαλο την Βουλγαρία.

Η σύνθεση της Εθνικής:

1ο ημίχρονο: Μπέλερης, Φράγκος, Κοσίδης, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας, Παπανικολόπουλος, Μύθου, Ντούνγκα, Τσιώτας, Τζάμαλης.

2ο ημίχρονο: Μπέλερης, Δαρβίρας, Βυρσόκινος, Φίλης, Ντάνι, Μπέρδος, Λαγουδάκης, Σώκος, Μιχαηλίδης, Τσιουγγάρης, Ψυρρόπουλος.