Ποσοστό 100% ευστοχίας για τον Πλατανιά που επικράτησε με 2-3 του ΟΦΗ

Άτυχος ο ΟΦΗ αν και καλύτερος γνώρισε την ήττα με 2-3 από τον Πλατανιά που σε 3 επισκέψεις του στα καρέ του Γιαγκιόζη πέτυχε ισάριθμα τέρματα! Αρνήθηκε δύο πέναλτι ο Σωτηριάδης που απέβαλε τον Βλαχάκη με δεύτερη κίτρινη για θέατρο!

Ο Πλατανιάς, μάλιστα προηγήθηκε με 0-3 στο σκορ με τους Τσίτα (46΄, 70΄)και Τσοντάκη (53΄).

Ο ΟΦΗ θα μπορούσε στο πρώτο ημίχρονο σε αρκετές περιπτώσεις να είχε προηγηθεί με τις σημαντικότερες ευκαιρίες να είναι αυτές των Μαραθιανού στο 18΄ και Μανιδάκη στο 32΄.

Ο ΟΦΗ αν και έμεινε με 10 παίκτες στο 66΄ -σε μια φάση που αντί για πέναλτι ο Σωτηριάδης έδειξε δεύτερη κίτρινη στον Βλαχάκη- και είχε στην πλάτη του τρία τέρματα δεν παράτησε το παιχνίδι. Στα 73΄ ο Φαζός με σουτ μείωσε σε 1-3 και δέκα λεπτά αργόερα ο Μανιδάκης έκανε το 2-3. Ο ΟΦΗ προσπάθησε μέχρι τα τελευταία λεπτά να φτάσει στην ισοφάριση, κάτι όμως που δεν κατάφερε και δεν του έδωσε και την δυνατότητα ο ρέφερι που αρνήθηκε να δώσει πέναλτοι στον Μαραθιανό στο 86΄

Η 11αδα του ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Παχάκης, Βλαχάκης, Μαραθιανός, Σκούφος, Μπολάκης, Σακλαμάκης, Μανιδάκης, Φαζός, Τουγλής, Χύσι

Πλατανιάς: Πενταράκης, Ντεντάκης, Κοκονάκης, Πατρικάκης, Μαυρεδάκης, Σούκιας, Χαλκιαδάκης, Τσοντάκης, Κολομπάκης, Τσίτας, Γαλανίδης.

Το live της αναμέτρησης

Στο ΒΑΚ βρίσκεται και ο διευθυντής της Ακαδημίας του ΟΦΗ Παύλος Αδάμος.

17.51 / Σέντρα του παιχνιδιού

14′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραία κάθετη πάσα του Σκούφου, πλασέ Μαραθιανού – απέκρουσε ο Πενταράκης

18′ Πιέζει συνεχώς ο ΟΦΗ! Νέα φάση με τον Μαραθιανό να σουτάρει ψηλά άουτ!

32′ Δυνατό σουτ Μανιδάκη, μπλόκαρε ο Πενταράκης.

18.39 / Τέλος ημιχρόνου

46′ Λάθος συνεννόηση Φαζού-Γιαγκιόζη, γκολ Τσίτα σε κενή εστία, 0-1

53′ Δεύτερο γκολ για τον Πλατανιά με τον Τσοντάκη!

Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Χρηστάκη να παίρνει την θέση του Σακλαμάκη

60′ Σουτ Μανιδάκη, μπλόκαρε την μπάλα ο Πενταράκης

Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Χατζάκη να παίρνει την θέση του Σκούφου

66′ Με 10 παίκτες ο ΟΦΗ καθώς αποβάλλεται ο Βλαχάκης με 2η κίτρινη για… θέατρο!

70′ 0-3 για τον Πλατανιά με τον Τσίτα στην αντεπίθεση!

74′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Φαζός με πλασέ από το ύψος του πέναλτι μειώνει σε 1-3

77′ Κεραυνός Μανιδάκη, ο Πενταράκης αποκρούει και η μπάλα πάει στο δοκάρι