Φοβερός ΟΦΗ, πέρασε με πεντάρα από τη Ζάκυνθο

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Οι γυναίκες του ΟΦΗ επικράτησαν με 5-0 της Δόξας Πηγαδακίων εκτός έδρας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής γυναικών.

Ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός και πετυχαίνοντας πέντε γκολ στη Ζάκυνθο, επικράτησε με 5-0 της Δόξας Πηγαδακίων. Ο ΟΦΗ σκόραρε τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο ανοίγοντας το σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ της Ριμπάνσκα στο 34’, ενώ έκανε το 2-0 με το πέναλτι της Χαμαλίδου στο 40’.

Στο 42’ η Χαμαλίδου σκόραρε ξανά, ενώ ένα αυτογκόλ των γηπεδούχων στο 44’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο πρώτο ημίχρονο. Το τελικό 5-0 για τον ΟΦΗ έγραψε η Αραβιάκη στο 77’, και αξίζει να σημειωθεί ότι στο γκολ της τραυματίστηκε στο χέρι και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

ΟΦΗ: Ζαχαρίου, Σηφάκη, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Karalouka, Postol, Χαμαλίδου, Rybanska

Έπαιξαν και οι: Αραβιάκη, Αεράκη, Κωνιωτάκη Μανιά, Δαφέρμου