Τεσσάρα στο ρελαντί για τα κορίτσια του ΟΦΗ στο “Γεντί Κουλέ”

Τα κορίτσια του Σταμάτη Μαματζάκη δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα κόντρα στην Δόξα Πηγαδακίων και “κεντούσαν” στο “Γεντί Κουλέ” επικρατώντας με 4-1.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς και μόλις στο 16ο λεπτό η Καλαμπέροβα με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα η Χαμαλίδου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της κάνοντας το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 56′ η Κυδωνάκη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ η Δόξα μείωσε σε 3-1 στο 64′ με την Πότσιου. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 85′ η Χαμαλίδου με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα.

Η 11αδα του ΟΦΗ: Ζαχαρίου (82′ Ζάρι), Κυδωνάκη, Κωνιωτάκη, Σηφάκη (57′ Πατερνά), Παπακωνσταντή, Τριβυζάκη, Πέϊου, Καλαμπέροβα, Χαμαλίδου, Αεράκη, Αραβιάκη (80′ Μανιά)