Δεν έμπαινε η μπάλα στο Μαρτινένγκο – Πάει με φόρα και ψυχολογία στα play offs τίτλου!

Ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο, δεν βρήκε το γκολ ωστόσο η σπουδαία εμφάνιση χτίζει αυτοπεποίθηση και ψυχολογία μετά το 0-0 με τον Εργοτέλη.

Για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα του έδινε δύο επιπλέον βαθμούς στα play offs ανόδου με μοναδική παρηγοριά την εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησαν τα κορίτσια του Σταμάτη Μαματζάκη. Οι “ασπρόμαυρες” ήταν κυρίαρχες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, χάνοντας τεράστιες ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ και να πάρουν το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχες ισορρόπησαν το παιχνίδι δίχως ωστόσο ν’ απειληθεί η εστία της Σέικα με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο Μαρτινένγκο. Ο ΟΦΗ έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά την είσοδο του στα play offs για τον τίτλο και δείχνοντας την ραγδαία βελτίωση που έχει παρουσιάσει το τελευταίο χρονικό διάστημα μπορεί να έχει ελπίδες για μια ιστορική πορεία.

ΟΦΗ: Σέικα, Κουκουλάκη, Πέιου, Αεράκη, Κυδωνάκη, Καραλούκα, Καλαμπέροβα, Πατερνά, Χαμαλίδου, Κωνιωτάκη, Ριμπάνσκα.