Μεγάλο διπλό για τις γυναίκες του ΟΦΗ κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ, που επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού στο Κορωπί και επιστρέφει στο Ηράκλειο με το τρίποντο!

Εξαιρετική εμφάνιση από τις γυναίκες του ΟΦΗ, που έφυγαν με το «διπλό» από το Γεώργιος Καλαφάτης στο Κορωπί, επικρατώντας με 1-0 του Παναθηναϊκού. Στο πρώτο του εκτός έδρας παιχνίδι για φέτος, ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλός καταφέρνοντας να πάει το παιχνίδι εκεί που ήθελε και να «χτυπήσει» στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη.

Μετά από το πρώτο ημίχρονο που έληξε με 0-0, ο ΟΦΗ ανέβασε τις γραμμές του στο β’ μέρος καταφέρνοντας να γίνει απειλητικός. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 64ο λεπτό, με την Πατερνά να σκοράρει με κεφαλιά μετά από το κόρνερ της Ζέρβα. Όπως αναμενόταν, ο Παναθηναϊκός έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, έχοντας τις στιγμές του κυρίως με τα δύο δοκάρια της Σιδηρά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως δεν το βρήκε και έτσι ο Όμιλος έφυγε με το «διπλό».