Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στον Αστέρα ο ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ γνώρισε την δεύτερη ήττα της την φετινή σεζόν, με τον Αστέρα να περνάει από το ΒΑΚ με 1-0

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του για  το 2024 ο ΟΦΗ, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στο ΒΑΚ για την 10η αγωνιστική της Women’s Football League. Ο ΟΦΗ είχε μία φλύαρη υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, και μην μπορώντας να δημιουργήσει την στιγμή που θα του έδινε το προβάδισμα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 43’ με την Γεωργαντζή να βρίσκει χώρο, να κάνει το σουτ και να ανοίγει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμιλος έψαξε έντονα το γκολ της ισοφάρισης αλλά ή ήταν άστοχος ή έπεφτε πάνω στην εξαιρετική γκολκίπερ του Αστέρα, Γρηγοριάδου, που κράτησε το μηδέν στην άμυνα και έπαιξε βασικό ρόλο στη νίκη της ομάδας της.

ΟΦΗ: Γκάρντνερ, Παπακωνσταντή, Πέιου, Μουστάκ, Γουνάκη, Κυδωνάκη, Δρακογιαννάκη, Ριμπάνσκα, Καλαμπέροβα, Ζέρβα, Κουκουλάκη

Αστέρας Τρίπολης: Γρηγοριάδου, Νεοφύτου, Μελισσού, Ντούρκοβιτς, Γεωργαντζή, Τζαφέρη, Μοσκοφίδου, Μιχαλοπούλου, Δρακωνάκη, Μεντόζα, Φακινού