Η νοοτροπία νικητή και ο Μοσκέρα που πήρε την μπάλα στο 90′ για να γίνει η σέντρα

Η νοοτροπία νικητή που επιχειρεί να περάσει ο Βάλντας Νταμπράουσκας φαίνεται και στις λεπτομέρειες όπως μετά την ισοφάριση με το γκολ του Λουίζ Φελίπε.

Οι λεπτομέρειες είναι εκείνες που κάνουν την διαφορά και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από τα δευτερόλεπτα που ακολούθησαν του γκολ της ισοφάρισης για τον ΟΦΗ από τον Βραζιλιάνο επιθετικό.

Παρότι ο ΟΦΗ έχει ισοφαρίσει στο 90ο λεπτό και θα μπορούσαν οι παίκτες του να μείνουν στους πανηγυρισμούς του 1-1, ο Σαντιάγκο Μοσκέρα δεν έχασε καθόλου χρόνο και πήρε αμέσως την μπάλα για να την στήσει στο κέντρο και να κυνηγήσει το γκολ που θα έδινε τη νίκη.

Λεπτομέρειες που καμία φορά δείχνουν και τη νοοτροπία που χτίζεται εντός των αποδυτηρίων και η οποία μπορεί να θέλει χρόνο αλλά σιγά – σιγά χτίζεται και γίνεται ατσάλινη με την πάροδο του χρόνου…