Διαβάστε την ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα.

Σωτηρίου
Είχε σωστές τοποθετήσεις, δεν έχει καμία ευθύνη στα γκολ που δέχτηκε

Ουές
Ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, πήρε επιθέσεις πάνω του αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν φάνηκε καθόλου επιθετικά ενώ αμυντικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα.

Κοροβέσης
Έκανε ένα από καλύτερα φετινά του παιχνίδια. Δημιούργησε αρκετά ρήγματα από τα αριστερά με πολλές πλαγιοκοπήσεις.

Διαμαντής
Δεν είχε πολύ δουλειά λόγω και του τρόπου παιχνιδιού του Απόλλωνα.

Γιαννούλης
Δεν απείλησε ιδιαίτερα ο Απόλλωνας και ο ίδιος δεν πιέστηκε σχεδόν καθόλου από τους φιλοξενούμενους.

Σακόρ
Δεν είχε ένταση στο παιχνίδι του στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Παρότι έδειξε διάθεση οι περισσότερες πρωτοβουλίες που πήρε έμειναν ημιτελείς.

Μπαλογιάννης
Ζήτησε και πήρε πάνω του μπάλες, ιδιαίτερα δραστήριος στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο πάτησε συχνότερα την αντίπαλη περιοχή.

Νέιρα
Το χειρότερο παιχνίδι του με την φανέλα του ΟΦΗ εδώ και αρκετό καιρό. Δεν δημιούργησε, δεν βοήθησε ανασταλτικά, χαμένος σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Στάρτζεον
Έδωσε ενέργεια στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως όταν πήγε στον άξονα όμως δεν κατάφερε να απειλήσει σε επιθέσεις 1 vs 1 ούτε τον Μπαξεβανίδη, ούτε και τον Τσαμπούρη.

Γρίβας
Ο μοιραίος παίκτης του ΟΦΗ. Βρέθηκε δύο φορές σε θέση βολής, σπατάλησε και τις δύο ευκαιρίες. Στο ένας εναντίον ενός δεν απείλησε καθόλου.

Σαρδινέρο
Χάθηκε παντελώς ανάμεσα στα τρία στόπερ του ΟΦΗ και δεν απείλησε καθόλου.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Στάικος
Είχε ένα καλό δεκάλεπτο όταν μπήκε αλλά στην συνέχεια χάθηκε στην μετριότητα. Χάνει την μπάλα από τον Ντάουντα στην φάση του 0-2.