“Χ”αμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να φύγει νικητής από το ΟΑΚΑ, έμεινε στο 1-1 με την ΑΕΚ

Σημαντικό βαθμό πήρε ο ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ που έμεινε στο 1-1 με την ΑΕΚ ενώ έχασε μοναδικές ευκαιρίες για να πετυχει μια σπουδαία νίκη.

Ο ΟΦΗ παρουσίασε μια μέτρια εικόνα στο πρώτο ημίχρονο αλλά και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να προηγηθεί με γκολ του Λυμπερόπουλου.

Ωστόσο λίγα λεπτα αργότερα, οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μανωλά με αυτό το σημείο να αποδεικνύεται “κλειδι” για την συνέχεια του αγώνα.

Ο ΟΦΗ από εκείνο το σημείο και μετά κυρίαρχησε και λίγο αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με την καρφωτή κεφαλιά του Χόρχε Λόπεζ μετά από εξαιρετική σέντρα του Σίσιτς.

Η συνέχεια ήταν ακόμα καλύτερη με τους παίκτες του ΟΦΗ να χάνουν μοναδικές ευκαιρίες με τους Πίτσο, Χόρχε Λόπεζ ενώ ο Σίσιτς σημάδεψε το δοκάρι του Αραμπατζή!

Παρ’ όλα αυτά, ο βαθμός που πήρε ο ΟΦΗ τον διατηρεί σε τροχιά πλέι – οφ διατηρώντας τον σε απόσταση βολής από τις ομάδες που ακολουθούν.