«Πάλεψε» ο ΟΦΗ στην Τρίπολη και έφυγε με τον βαθμό μένοντας στο 2-2 με τον Αστέρα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές, ο ΟΦΗ το ανέτρεψε ισάριθμες και πήρε τον πρώτο βαθμό του έπειτα από 40 ημέρες με τους παίκτες να παλεύουν σε ΟΛΟ το 90λεπτο!

To τελικό αποτέλεσμα ασφαλώς και αδικεί τον ΟΦΗ που είχε μοιραίο παίκτη τον Φώτη Παπουλή που δεν κατάφερε να σκοράρει σε 3 περιπτώσεις που βγήκε απέναντι στον Στεφανάκο ενώ στο 83′ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Ο Αστέρας προηγήθηκε με αυτογκόλ του Βάντο στο 11′ όμως ο ΟΦΗ δεν τα παράτησε και ισοφάρισε στο 33ο λεπτό με κεφαλιά του Μάντζιου μετά από ωραία σέντρα του Ζορμπά.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με γκολ του Φρανκού κάνοντας το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα των πρώτων 45 λεπτών.

Ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο μετά το 60ο λεπτό και ισοφάρισε με τον Παπουλή μετά την κεφαλιά – πάσα του Ταυλαρίδη!