Φιλικό χωρίς συμπεράσματα για τον ΟΦΗ, έχασε 4-3 από τον Εργοτέλη / 2 γκολ ο Μάντζιος

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ με αποτέλεσμα να μην βγουν συμπεράσματα ενώ ο Εργοτέλης έφυγε από το “Γεντί Κουλέ” κερδίζοντας 4-3.

Οι Μίρνες Σίσιτς, Βαγγέλης Μάντζιος ήταν εκείνοι που δεν είδαν ως αγγαρεία το σημερινό φιλικό κάνοντας ότι περνούσε από τα πόδια τους ώστε ο ΟΦΗ να πάρει τη νίκη. Ο Σλοβένος πέτυχε ένα γκολ ενώ από τα πόδια του ξεκίνησε το τέρμα του Μάντζιου.

Ο Νίκος Αναστόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς παίκτες στο 2ο ημίχρονο ενώ θα πάρουν περισσότερο στο φιλικό που θα γίνει την Παρασκευή στο Παγκρήτιο. Για τον ΟΦΗ, δύο γκολ πέτυχε ο Βαγγέλης Μάντζιος ενώ το σκορ άνοιξε ο Σίσιτς με πέναλτι που κέρδισε ο Ζορμπάς.

Οι 11αδες των δύο ομάδων

OΦΗ: Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος, Βάντο, Πίτσος, Σόουζα, Βερόν, Κάλαϊτζιτς, Μποντόρ, Σίσιτς, Ουκάρ, Ζορμπάς

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Τζανακάκης, Πρωτογεράκης, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Φραγκουλάκης, Κυριακίδης, Μπουρσέλης, Χαντί, Καρέλης, Κατσικοκέρης

Έπαιξαν ακόμα:

ΟΦΗ: Ξενοδόχοφ, Γιαγκιόζης, Χατζηκοσμάς, Μονιάκης, Ζαχαράκης, Νύκταρης, Χαριτωνίδης, Μάντζιος, Μπαμπουλάκης, Κολιακουδάκης, Παπαδιός, Κορτσινίδης

Εργοτέλης: Πίρσον, Ρέντζας, Δάρλας, Κανδυλάκης, Ολίσε, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης, Δωματάς, Ευαγγέλου, Κουτσιανικούλης