Mπορούσαν και τη νίκη οι γυναίκες του ΟΦΗ

Ισόπαλη τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα στις γυναίκες του ΟΦΗ και του Αστέρας Τρίπολης, με σκορ 1-1, για την 23η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών.

Παρά τις πολλές απουσίες, η ομάδα του Κώστα Πατζαρίδη θα μπορούσε να είχε φύγει νικήτρια από την Τρίπολη, καθώς στο 87′ η τερματοφύλακας των γηπεδούχων, έσωσε τελευταία στιγμή την ομάδα της από αυτογκόλ.

Το 1-0, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου, έγινε με πολύ δυνατό σουτ της Φιγκέιρας στο 29΄.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο 45λεπτο και πιο συγκεκριμένα στο 57′, με το τέρμα της Mushtaq μετά τη σέντρα της Ζέρβα.

Με αυτή την ισοπαλία οι Ομιλίτισσες πήγαν στους 53 βαθμούς, παραμένοντας έτσι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΟΦΗ: Gurtner, Πατερνα, Κουκουλακη, Σηφακη, Κωνιωτακη, Πειου, Δρακογιαννακη, Ζέρβα, Mushtaq, Αερακη, Πλατανια.  Έπαιξαν κ οι: Kalaberova Κατιρτσιδου Παπακωνσταντη Αραβιακη