Ψυχωμένος ΟΦΗ, έμεινε όρθιος στην Θεσσαλονίκη!

Ένας ψυχωμένος ΟΦΗ που δεν του έλειψαν τα προβλήματα ούτε πριν την σέντρα, είχε πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει – δεν το πέτυχε – όμως βάσει απουσιών το 0-0 κρίνεται θετικό αποτέλεσμα.

Τα προβλήματα για τον Σα Πίντο δεν έλειψαν ούτε λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα όταν ο Δαμιανάκης – που θα ξεκινούσε βασικός – αισθάνθηκε ενοχλήσεις στην προθέρμανση με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί από τον Παπάζογλου. Ο Άρης μπήκε δυνατά αλλά η εμφάνιση του ήταν ένα πυροτέχνημα αφού… «έσκασε» μετά το 15’ με τον ΟΦΗ να ισορροπεί στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα δεν απειλήθηκε καθόλου σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ενώ ο Μακρής έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία όταν έκανε την κεφαλιά αλλά ο Διούδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σα Πίντο ήθελε να έχει φρέσκα πόδια στο κέντρο και για αυτόν τον λόγο έβαλε τον Κάλαϊτζιτς στην θέση του Ντουντού. Ο Σέρβος έδωσε φρεσκάδα και μαρκαρίσματα στην μεσαία γραμμή ενώ ο ΟΦΗ πήρε την κατοχή της μπάλας. Μέχρι το 90’ έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες κάνοντας… μάγκα τον Διούδη που απέκρουσε τα σουτ των Κουτσιανικούλη, Παπάζογλου αποσοβώντας την ήττα για τον Άρη.