Τεσσάρα στον ΠΑΣ με σόου Κοντσίλια

Σαν σήμερα πριν από 32 χρόνια ο ΟΦΗ φιλοδωρούσε με 4 γκολ τον ΠΑΣ επικρατώντας με 4-1 της ομάδας των Ιωννίνων στο “Γεντί Κουλέ”

Έχοντας σε εκπληκτική μέρα τον Αυστριακό Κοντσίλια(πέμπτος από τους όρθιους στην φωτογραφία) ο οποίος πέτυχε 3 γκολ ο ΟΦΗ καθάρισε από το ημίχρονο που τον βρήκε να προηγείται με 3-ο. Ο χορός των γκολ άρχισε στο 24΄με τον Κοντσίλια να ανοίγει το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το σόου του Αυστριακού έκλεισε στο 42΄όπου γράφτηκε το 3-0. Στην επανάληψη στο 48΄ ο Δημήτρης Παπαδόπουλος σημείωσε το 4-0. Τα προσχήματα έσωσε κάπως για τον ΠΑΣ, ένας μετέπειτα παίκτης του ΟΦΗ, ο Θαλής Τσιριμώκος, ο οποίος στο 46΄ σημείωσε το τελικό 4-1.

Για τον ΟΦΗ σε εκείνο το παιχνίδι αγωνίστηκαν οι Πουπάκης, Τσαγκαράκης, Βλάχος, Αγιομαμίτης, Τζιράκης, Θεοδωρίδης, Κορωνάκης, Καραϊσκος, Κοντσίλια, Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου Δ., Παπαδημητρίου Π., Σορώτος και Αντωνάκη.