Λάρισα – Λαμία 0-3

Η Λαμία έκανε την έκπληξη της αγωνιστικής, η ΑΕΛ ηττήθηκε και ο ΟΦΗ παρέμεινε τέταρτος στην βαθμολογία.

Το συγκρότημα του Μάντιου επικράτησε με το ευρύ 3-0 της ΑΕΛ και πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Στο 39ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τουράμ, ο οποίος νίκησε τον Κρίστινσον και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 64ο λεπτό ο Σκόνδρας με ένα άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης, και πάλι από ασίστ του Ρόμανιτς, έκανε το 3-0 για το συγκρότημα του Μάντζιου.