ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-1

Την πρώτη του βαθμολογική απώλεια στο νέο πρωτάθλημα είχε μόλις στη 2η αγωνιστική της Super League o ΠΑΟΚ.

Πιο συγκεκριμένα οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι προέρχονταν από τη σπουδαία πρόκριση επί της Μπενφίκα, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην έδρα τους με τον Ατρόμητο.

Στο 33ο λεπτό ο «δικέφαλος» του Βορρά σκόραρε με τον Τζόλη, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 52ο οι Περιστεριώτες είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Κιβρακίδη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έγινε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ με τον Ζίβκοβιτς να σκοράρει για δεύτερη φορά με τη νέα του ομάδα (είχε βρει δίχτυα και κόντρα στην Μπενφίκα).

Στο 77ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση, μετά το αυτογκόλ του Μιχάι.

ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-1

Γκολ: 57′ Ζίβκοβιτς (ΠΑΟΚ), 77′ αυτ. Μιχάι (Ατρόμητος)

Κίτρινες: Γιαννιώτης (Ατρόμητος), Χαρίσης (Ατρόμητος)

Δοκάρια: 52′ Κιβρακιδης (Ατρόμητος)

ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Βαρέλα (81′ Κρέσπο), Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Εσίτι (81′ Νινούα), Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Τζόλης (72′ Πέλκας), Α. Ζίβκοβιτς, Σβιντέρσκι (72′ Κούτσιας)

Ατρόμητος (Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Σάλομον, Χαρίσης (73′ Ούμπιδες), Τομάσεβιτς (83′ Νάτσος), Κιβρακίδης, Γιακουμάκης, Ραμπέγιο, Μανούσος (46′ Κωτσόπουλος)