Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 1-0

Ο Παναθηναϊκός πήρε τους τρεις βαθμούς με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζηγιοβάνη.

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, καθώς μετά τη νίκη στη Λαμία, επικράτησε και του Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ με 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Super League 1.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Χατζηγιοβάνης, ο οποίος ήταν εύστοχος από τα “11 βήματα” στο 27ο λεπτό. Οι “πράσινοι” τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς ο Μολό αποβλήθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Γκολ: 27′ πεν. Χατζηγιοβάνης

Κίτρινες κάρτες: Μολό, Διούδης – Μπρούτσιτς, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Τσιλούλης, Τσαμπούρης, Μπεντινέλι

Κόκκινες κάρτες: 90′ Μολό

Παναθηναϊκός: Διούδης, Ζαγαρίτης, Πούγγουρας (77′ Καραγιάννης), Σένκεφελντ, Μολό, Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλος (57′ Σερπέζης), Σαβιέρ (78′ Βιγιαφάνιες), Χατζηγιοβάνης, Καρλίτος, Μακέντα (73′ Αϊτόρ).

Απόλλων Σμύρνης: Βέρχουλστ, Μπρούτσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης (81′ Λαγός), Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεζ (46′ Ιωαννίδης), Τσαμπούρης, Τσιλούλης, Φατιόν (74′ Κολ).