Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Ο Ολυμπιακός έχασε πέναλτι με τον Βαλμπουενά, είχε ακυρωθέν γκολ με τον Αραμπί, τα βρήκε σκούρα απέναντι σε έναν εξαιρετικό ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά στο 90’+3′ ο Χασάν με κεφαλιά έκανε το 1-0 και χάρισε τη νίκη στους “ερυθρόλευκους”.

Με γκολ του Αχμέντ Χασάν στο 90+3’ ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση του σκληροτράχηλου ΠΑΣ Γιάννινα και επικράτησε με 1-0 για την 17η αγωνιστική της Superleague.

Ο Αιγύπτιος στράικερ μπήκε ως αλλαγή στο 66’ και στις καθυστερήσεις του αγώνα «λύτρωσε» τους Πειραιώτες.

Οι Ερυθρόλευκοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και πέναλτι στο 20’ με τον Ματιέ Βαλμπουενά, ενώ στο 53’ ακυρώθηκε γκολ του Ελ Αραμπί για οφσάιντ. Παρόλα αυτά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το «χρυσό» γκολ του Αχμέντ Χασάν στις καθυστερήσεις του αγώνα και έφτασαν τους 45 βαθμούς σε 17 παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα.