ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης 2-2

Παρότι προηγήθηκε με 2-1, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 87′ διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Ουάρντα, ο οποίος, μετά το «τσαφ» του Ελ Καντουρί, έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο γυριστό αριστερό σουτ νίκησε τον Βέρχουλστ.

Οι φιλονούμενοι στο 50′ κέρδισαν πέναλτι για ανατροπή του Ελ Καντουρί στον Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή, με την παράβαση να καταλογίζεται μέσω VAR. Την εκτέλεση ανέλαβε δύο λεπτά αργότερα ο Τσαμπούρης, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την «ελαφρά ταξιαρχία».

Στο 81′ ο Απόλλων έκανε την ολική ανατροπή με τον Μαρκ Φερνάντες να πλασάρει τον Ζίβκοβιτς, παγώνοντας την Τούμπα, ωστόσο επτά λεπτά αργότερα ο Ίνγκασον ισοφάρισε σε 2-2 για τους Θεσσαλονικείς.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Καντουρί, Σβαμπ, Μουργκ (72′ Ζίβκοβιτς), Ουάρντ, Τζόλης (61′ Καγκάβα), Κρμέντσικ (61′ Σβιντέρσκι)

Απόλλων Σμύρνης: Βέρχουλστ, Μπρούσιτς (65′ Χουχούμης), Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Τσαμπούρης, Σλίβκα, Μπεντινέλι, Κολ, Κάλισιρ, Ιωαννίδης, Ντάουντα (65′ Φερνάντες)