Ήττα με κάτω τα χέρια για τον ΟΦΗ

Οι παίκτες του Κώστα Δεληκώστα δεν μπορούσαν να κάνουν και πολλά κόντρα στον ισχυρό Παναθηναϊκό γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ.

Οι γηπεδούχοι από την αρχή της αναμέτρησης ήταν κυριαρχικοί κόντρα στον ΟΦΗ που δεν μπορούσε να απειλήσει με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός ν’ αποκτήσει μεγάλη διαφορά σε κάθε σετ φτάνοντας στο εύκολο 3-0.

Πιο συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός στο πρώτο, βρέθηκε στο +5 (15-10), διευρύνοντας στη συνέχεια το προβάδισμα τους για να έρθει το 1-0 στα σετ με σκορ 25-17. Η επανάληψη ήταν ανάλογη, με τους «πράσινους» να φτάνουν σε διψήφια διαφορά (20-10) και να μην δυσκολεύονται να διπλασιάσουν τα σετ τους με σκορ 25-12.

Στο τρίτο σετ, οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο… ελεύθερο βόλεϊ. Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε στο +7 (19-12), με τον ΟΦΗ να βγάζει μικρή αντίδραση, χάνοντας όμως και το τρίτο σετ με 25-21 για το τελικό 3-0.

Τα σετ: 25-17, 25-12, 25-21